Lokale uddannelsesudvalg (LUU)

De lokale uddannelsesudvalg nedsættes af skolerne. Det faglige udvalg udpeger lige mange arbejdsgivere og arbejdstagere fra det lokale erhvervsliv efter indstilling fra 3F og Dansk Byggeri. Fra skolerne deltager repræsentanter fra ledelsen, lærerne og eleverne.

Udpegningen af medlemmerne til uddannelsesudvalgene følger kommunalvalgene. Organisationerne bag det faglige udvalg fastsætter regler for afholdelse af egne repræsentanters udgifter i forbindelse med deltagelse i udvalgets arbejde.

Skolen har sekretærfunktionen i udvalget.

Typisk er der flere lokale uddannelsesudvalg på samme skole for forskellige uddannelser og specialer.

De lokale uddannelsesudvalgs opgaver

  • Rådgive og formidle samarbejde imellem skole og det lokale erhvervsliv.
  • Medvirke til, at praktikuddannelsen følger de mål og rammer, som er beskrevet i bekendtgørelsen og uddannelsesordningen for den enkelte uddannelse.
  • I samråd med skolen at fastlægge undervisningsplanen for uddannelsen på skolen.
  • I samråd med skolen at sikre udbuddet af uddannelsens valgfri uddannelsesspecifikke fag og eventuelle valgfag.
  • Rådgive det faglige udvalg i godkendelsen af lokale praktikvirksomheder.
  • Medvirke til at opklare og forlige en uoverensstemmelse mellem elev og praktikvirksomhed.
  • Deltage i afholdelsen af svendeprøverne.
  • Inddrages i skolens tilrettelæggelse af skolens praktikcenter.
  • Kvalitetssikring af elevernes uddannelse på skole, i praktikvirksomheder og i skolepraktikken.
  • Arbejde med at skaffe de nødvendige praktikpladser i lokalområdet.
  • Samarbejde om skolens indsats og udbud af efteruddannelseskurser i lokalområdet.

Udpegning af lokale uddannelsesudvalg

De lokale repræsentanter udpeges af Det Faglige Udvalg for Træfagenes Byggeuddannelse efter indstilling fra Dansk Byggeri og Fagligt Fælles Forbund. Uddannelsesudvalget er paritetisk sammensat med 2 repræsentanter fra hver side. Dog består det lokale uddannelsesudvalg i København af 3 repræsentanter fra hver side, grundet den store arbejdsmængde i området.

Fra skolerne deltager 1 repræsentant for skolens ledelse, 1 repræsentant for lærerne og 1 repræsentant for eleverne. Skolen har sekretærfunktionen i udvalget.

Udpegningen af medlemmerne til uddannelsesudvalgene følger kommunalvalgene. Valgperioden er 4 år. Valgperioden gælder fra den 1. april det pågældende år. Genvalg kan finde sted. Ingen kan fortsætte efter det fyldte 67. år som uddannelsesudvalgsmedlem.

Organisationerne i Det faglige udvalg fastsætter regler for afholdelse af egne repræsentanters udgifter i forbindelse med deltagelse i de lokale uddannelsesudvalgs arbejde.

De udpegede medlemmer skal som hovedregel være uddannet inden for det faglige speciale, som de repræsenterer, og fortrinsvis være beskæftiget inden for skolens lokalområde. Arbejdsgiverrepræsentanterne skal udvælges blandt virksomheder, der er godkendt til oplæring i faget.

For arbejdsgiverrepræsentanter er kravet, at repræsentanter har været beskæftiget i faget i mere end 5 år.

Kommunikationen mellem Det faglige udvalg og det lokale uddannelsesudvalg foregår via formand og næstformand. Ansvaret for orientering af øvrige medlemmer påhviler formanden. Det samme gælder tilbagemelding til Det faglige udvalg.

Uddannelsesudvalget aftaler selv deres arbejdsmetoder og -fordeling samt forretningsorden.

Repræsentanter i de lokale uddannelsesudvalg

Træfagenes Byggeuddannelse har lokale uddannelsesudvalg på alle erhvervsskoler, der udbyder uddannelsens specialer.

Se repræsentanterne i de lokale uddannelsesudvalg for specialet her:

 

1. EUC Nord

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Peter Pedersen

    Hellehøj Tømrer & Snedker ApS
    Rugtvedvej 6
    9850 Hirtshals

    Tlf. 98 97 13 95 / 21 60 62 96

    hellehoj@live.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Troels Hedegaard

    3F Skagerak
    Vandværksvej 30
    9800 Hjørring

    Tlf. 88 92 35 52

    troels.hedegaard@3f.dk

  • Michael Bue Nielsen

    Skallerupvej 425
    9800 Hjørring

    Tlf. 98 96 80 79 / 21 75 84 79

    michaelbue@mail.dk

Til kortet

2. EUC Nordvest Center for Uddannelse og Erhverv

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Søren Denker

    Uhrbrandtsmindevej 9
    7752 Snedsted

    Tlf. 97 93 67 44

    s.denker@c.dk

  • Jørgen Dissing

    L. H. Tømrer og Snedker ApS
    Grønlandsvej 3
    7900 Nykøbing Mors

    Tlf. 20 83 32 33

    lh-dissing@tdcadsl.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Thorleif Rokkjær

    3F Thy-Mors
    Sydhavnsvej 13
    7700 Thisted

    Tlf. Tlf. 88 92 61 88 / 20 30 38 16

    thorleif.rokkjaer@3f.dk

  • Karsten Høeg

    Ramsgårdsvej 14
    7700 Thisted

    Tlf. 97 97 15 35

Til kortet

3. Tech College Aalborg

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Per Amtoft

    Byggefirma Per Amtoft A/S
    Rapsmarken 1
    9670 Løgstør

    Tlf. 98 67 13 44

    pa@amtoftbyg.dk

  • Carsten Bech Christensen

    BTM Byg ApS
    Fredensdal 45
    9460 Brovst

    Tlf. 98 23 10 50

    btm@tdcspace.dk

Til kortet

6. Skive Tekniske Skole

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Morten Stouby

    Violvej 103
    7800 Skive

    Tlf. Tlf. 97 52 04 40 / 28 73 27 32

    morten@stouby.dk

  • Kim Høgedal

    Holmgårdsvej 10
    7870 Roslev

    Tlf.

    info@kimhoegedal.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Claus Christensen

    3F Skive
    Porshøjvej 58
    7800 Skive

    Tlf. 88 92 61 40

    claus.christensen@3f.dk

  • Niels Thomsen

    Frederiksdal Allé 13
    7800 Skive

    Tlf. 97 51 12 21

    niels@tbsas.dk

Til kortet

7. UCH - Uddannelsescenter Holstebro

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Karsten Bjerg

    Godthåbsvej 20
    Dybe
    7620 Lemvig

    Tlf. 21 29 20 56

    karsten@bjerg-dybe.dk

  • Valdemar Vejbæk

    Bygningssnedker J. P. Povlsen & Sønner A/S
    Mads Bjerres Vej 5
    7500 Holstebro

    Tlf. 97 42 00 78 / 40 41 00 78

    firma@jppovlsen.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Mark Allan Christensen

    3F
    Tujavej 20
    7500 Holstebro

    Tlf. 88 92 43 12 / 26 30 30 26

    mark.christensen@3f.dk

  • Niels Christian Knygsand Rønhøj

    Stabyvej 74

    6990 Ulfborg

    Tlf. 23 62 19 60

    knygsand@gmail.com

Til kortet

8. Mercantec

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Henrik Søgaard Kristensen

    HS Tømrer og Snedkerfirma ApS
    Hamlen 2
    8800 Viborg

    Tlf. 86 67 20 10

    hs@hs-byg.dk

  • Ole Jeppesen

    Andersen & Thybos Eftf. ApS
    Farvevej 21
    8800 Viborg

    Tlf. 86 61 04 37 / 40 18 04 37

    oj@aogt.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Kaj Cramer

    3F Midtjylland
    Birk Centerpark 4,
    7400 Herning

    Tlf. 70 30 08 68

    kaj.cramer@3f.dk

  • Dan Jeppesen

    Stadionsvej 8
    8700 Horsens

    Tlf.

    dan.jeppesen@3f.dk

Til kortet

9. Tradium

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Morten Jørgensen

    3F Randers
    Tronholmen 9
    8900 Randers

    Tlf. 30 67 63 33 / 88 92 63 33

    morten.jorgensen@3f.dk

  • Alex Pedersen

    3F Midtfjord
    Himmerlandsgade 146
    9600 Års

    Tlf. 88 92 37 12 / 20 48 41 03

    alex.pedersen@3f.dk

Til kortet

10. Den jydske Haandværkerskole

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Herluf Bøgild Bachmann

    Tømrer- & Snedkerfirma Herluf Bøgild Bachmann
    Søren Quists Vej 4, Vejlby
    8500 Grenaa

    Tlf. 86 33 10 31 / 40 19 80 31

    boegild@mail.tele.dk

  • Per Elming Hansen

    Elming Byg ApS
    Jomfruløkken 5
    8900 Randers

    Tlf. 86 40 30 31 / 40 57 30 31

    elmingper@gmail.com

Til kortet

11. Teknisk Skole Silkeborg

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Posten er vakant

    Tlf.

  • Martin Grøndal Sørensen

    Tømreren i Lysbro ApS
    Lysbrogade 41
    8600 Silkeborg

    Tlf. 86 82 52 36 / 40 85 42 36

    martin@til-aps.dk

  • Lars L. Nielsen

    Villys Tømrerforretning A/S
    Navervej 25
    8600 Silkeborg

    Tlf. 86 82 81 55 / 40 29 63 81

    info@villys.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Posten er vakant

    Tlf.

  • Ivan Braad Mortensen

    3F Midtjylland - Bygningsgruppen
    Birk Centerpark 4
    7400 Herning

    Tlf. 70 30 08 68 / 20 11 97 44

    ivan.mortensen@3f.dk

  • Martin Bondegaard Sørensen

    Højervej 15
    8600 Silkeborg

    Tlf. 21 48 56 58

    mardn@live.dk

Til kortet

12. Herningsholm Erhvervsskole

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Johannes Elmholt

    Byggefirmaet Elmholt ApS
    Vorgod Østerbyvej 27
    6933 Kibæk

    Tlf. 97 16 60 87 / 40 76 60 87

    je@byggefirmaet-elmholt.dk

  • Nicholai Elmholt

    Byggefirmaet Elmholt ApS
    Vorgod Østerbyvej 27
    6933 Kibæk

    Tlf. 28 29 29 09

    ne@byggefirmaet-elmholt.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Ivan Braad Mortensen

    3F Midtjylland - Bygningsgruppen
    Birk Centerpark 4
    7400 Herning

    Tlf. 70 30 08 68 / 20 11 97 44

    ivan.mortensen@3f.dk

  • Ole Madsen

    Enghavevej 25

    6900 Skjern

    Tlf. 50 59 41 39

    o-madsen@live.dk

Til kortet

13. Aarhus Tech

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Daniel Jøhnke

    BYTØMREREN A/S
    Graham Bells Vej 10
    8200 Aarhus N

    Tlf. 86 13 38 11 / 51 39 56 01

    dj@bytomreren.dk

  • Thomas Kjær Rasmussen

    Trige Tømrer- Og Snedkerforretning ApS
    Vestermøllevej 5A
    8380 Trige

    Tlf.

    thomasrasmussen2409@gmail.com

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Carsten Fich Rasmussen

    3F, Transport – Logistik & Byg Aarhus
    Sommersvej 5
    8210 Århus V

    Tlf. 88 92 67 48

    carsten.rasmussen@3f.dk

  • Martin Nedergaard

    Sommervej 5
    8210 Aarhus V

    Tlf. 29 43 75 18

    martin.nedergaard@3f.dk

Til kortet

14. Learnmark Horsens

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Niels Jørn Henriksen

    J. H. Tømrer og Snedker A/S
    Havnevej 14, Snaptun
    7130 Juelsminde

    Tlf. 75 68 32 65

    gkj@jh-snaptun.dk

  • Martin Laursen

    Lin-Byg ApS
    Stourupvej 4, Glud
    7130 Juelsminde

    Tlf. 23 43 26 74 / 61 55 88 43

    martin@linbyg.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Henrik Nordby Tode

    3F Horsens og Omegn
    Robert Holms Vej 1
    8700 Horsens

    Tlf. 88 92 54 47 / 27 77 35 55

    henrik.tode@3f.dk

  • Thomas Yde

    Birkevej 17
    8700 Horsens

    Tlf. 22 40 04 50

    thomasyde@hotmail.dk

Til kortet

15. Syddansk Erhvervsskole - Odense

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Preben H. Jensen

    Kissendrup Tømrer og Snedker A/S
    Kertemindevej 68
    5540 Ullerslev

    Tlf. 65 35 21 66 / 40 33 21 66

    pj@kissendrup.as

  • Troels Brunholm

    Carsten Knudsen A/S
    Industrivej 24
    5750 Ringe

    Tlf. 60 40 38 90

    tb@carsten-knudsen.dk

Til kortet

15. Syddansk Erhvervsskole - Vejle

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Henrik E. Jensen

    Byggefirmaet Ove Jensen A/S
    Rørhaven 3
    7100 Vejle

    Tlf. 75 83 33 55 / 20 47 83 55

    henrik@ovejensenas.dk

  • Søren Bak

    Tømrermester Søren Bak ApS
    Keglebakken 4, Grejs
    7100 Vejle

    Tlf. 75 85 40 85 / 40 81 40 85

    s.bak@c.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Per E. Nielsen

    3F Vejle
    Sjællandsgade 30
    7100 Vejle

    Tlf. 88 92 56 44

    per.nielsen@3f.dk

  • Mogens Ringive

    3F Vejle
    Sjællandsgade 30
    7100 Vejle

    Tlf. 88 92 56 43

    mogens.ringive@3f.dk

Til kortet

17. Rybners

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Ole Færgemann

    Matrosvænget 112
    6710 Esbjerg V

    Tlf. 75 46 01 46 / 28 44 62 88

    ole@brdr-faergemann.dk

  • Rene Mortensen

    NEM-BYG
    Østre Industrivej 20

    6731 Tjæreborg

    Tlf. 26 11 60 30

    rm@nem-byg.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Jørgen S. Christensen

    3F Esbjerg
    Vestkraftgade 1
    6700 Esbjerg

    Tlf. 88 92 70 09

    jorgen.c@3f.dk

  • Brian Morthorst

    Gettrupvej 43
    6670 Holsted

    Tlf. 28 35 92 56

    brian.morthorst@3f.dk

Til kortet

19. Hansenberg

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Kaj Jensen

    Kolding Bytømrer A/S
    Fredensgade 7
    6000 Kolding

    Tlf. 28 11 70 33

    kaj@bytomrer.dk

  • Claus Schøllhammer Rasmussen

    Egil Rasmussen A/S
    Ballesvej 25
    7000 Fredericia

    Tlf. 75 92 17 88

    claus@egil-rasmussen.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Jan Engelø

    Kærmindevej 20
    6000 Kolding

    Tlf. 40 73 71 40 / 75 50 60 40

    janengeloe@gmail.com

  • Kenneth Staub Svensson

    Bellahøjvej 11

    6000 Kolding

    Tlf. 24 40 78 11

    zismofyt@hotmail.com

Til kortet

21. EUC Syd Aabenraa

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Bo Beck Jørgensen

    Tømrer- & Snedkerforretning Reinhold Jørgensen ApS
    Kløvervej 81
    6100 Haderslev

    Tlf. 74 52 38 16

    bbj@reinold.dk

  • Ole Gregersen

    Åge Grams Vej 4
    6500 Vojens

    Tlf. 74 54 13 18

    ole@ryongregersen.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Tom Hartvig Nielsen

    3F-Åbenrå
    H. P. Hansensgade 21, 1.
    6200 Åbenrå

    Tlf. 70 80 09 16

    tom.nielsen@3f.dk

  • Torben Jørgensen

    Tingholm 28 Guderup
    6430 Nordborg

    Tlf. 51 55 75 79

    tingholm28@bbsyd.dk

Til kortet

23. Svendborg Erhvervsskole

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Bjarne Andersen

    Vængevej 9
    5772 Kværndrup

    Tlf. 62 27 13 30

    andersen-vest@mail.tele.dk

  • Lennart Rasmussen

    HM Larsen A/S
    Schnohrsvej 47
    5900 Rudkøbing

    Tlf. 62 51 26 05 / 40 28 92 06

    lrr@hmlarsen.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    John Kirt

    3F Fyn
    Lumbyvej 11 A,
    5000 Odense C

    Tlf. 70 30 09 68 / 29 24 91 56

    john.kirt@3f.dk

  • Niels Petersen

    Højensvej 135
    5700 Svendborg

    Tlf. 62 20 85 4

Til kortet

24. Erhvervsskolen Nordsjælland

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Søren Bisgaard

    Hovedvejen 2B
    3330 Gørløse

    Tlf. 48 28 47 50

    bisgaard.byg@mail.tele.dk

  • Carsten H. Schmidt

    Jakon A/S
    Baltorpbakken 9
    2750 Ballerup

    Tlf. 44 83 02 00

    cs@jakon.dk

  • Claus Løvgreen

    Høgevej 8B
    3400 Hillerød

    Tlf. 48 20 77 77

    clv@b- nielsen.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Peter Bøgh

    3F Frederiksborg
    Milnersvej 41D
    3400 Hillerød

    Tlf. 88 92 22 07 / 21 97 48 71

    peter.bogh@3f.dk

  • Peter Haahr

    Kulhusevej 45
    3630 Jægerspris

    Tlf. 24 62 75 52

    pha@esnord.dk

Til kortet

25. EUC Nordvestsjælland

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Jørn Løvenhorst

    TJ Tømrerservice Aps
    Audebo Skolevej 14
    4300 Holbæk

    Tlf. 20 25 64 36

    tj@toemrerservice.dk

  • Lars Jensen

    Tømrermester Lars Jensen
    Søgårdsvej 25
    4340 Tølløse

    Tlf. 21 20 91 15

    ramsing.jensen@gmail.com

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Kim Lauridsen

    3F Slagelse
    Rugvænget 28
    4200 Slagelse

    Tlf. 88 92 59 85 / 27 87 11 04

    kim.lauridsen@3f.dk

  • Ole Peter Borch Nielsen

    Rolighedsstræde 18
    4300 Holbæk

    Tlf. 23 46 73 23

    opbn@hotmail.com

Til kortet

26. Roskilde Tekniske Skole

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Jens Otto Olsen

    Kirkevej 9
    4070 Kirke Hyllinge

    Tlf. 46 40 40 66 / 40 45 23 85

    khts@mail.tele.dk

  • Michael-Hoff Møller

    Langager 2
    2680 Solrød Strand

    Tlf. 23 31 33 48

    michael@egon-olsen.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Finn Nonboe

    3F Roskilde
    Holbækvej 106 B
    4000 Roskilde

    Tlf. 88 92 45 58 / 27 87 11 17

    finn.nonboe@3f.dk

  • Ole Holtse Olsen

    3F Roskilde
    Holbækvej 106 B
    4000 Roskilde

    Tlf. 88 92 45 78 / 27 87 11 05

    ole.olsen@3f.dk

Til kortet

27. ZBC – Selandia

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    John Møller Jensen

    Entreprenørfirmaet H.J. Huse A/S
    Bildsøvej 106, Keldstrup
    4200 Slagelse

    Tlf. 58 54 90 48 / 40 56 92 48

    jmj@hjhuse.dk

  • Allan Abkjær Nielsen

    Abkjær Tømrerfirma ApS
    Fugledevej 19
    4490 Jerslev Sjælland

    Tlf. 59 59 59 99 / 21 72 00 44

    allan@abkjar.dk

  • Lars Nellemann Olsen

    (Suppleant)
    Sjællandstømrer-Snedkerservice
    Vestergårdsvej 2
    4200 Slagelse

    Tlf. 22 43 49 83

    lars@stss.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Kurt Rasmussen

    3F Slagelse
    Rugvænget 28
    4200 Slagelse

    Tlf. 88 92 25 86 / 27 87 11 06

    kurt.rasmussen@3f.dk

  • Jørgen Rasmussen

    Mariendals Allé 12
    4200 Slagelse

    Tlf. 40 98 57 27 / 29 45 44 33

    jr-slg@stofanet.dk

Til kortet

29. EUC Sjælland - Næstved

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Peter Fugl Jakobsen

    Peter Jakobsen Holding ApS
    Ellevej 3-7
    4700 Næstved

    Tlf. 55 78 22 22

    pfj@bj-s.dk

  • Jesper Larsen

    Hoffmann A/S
    Fiskerhusvej 38
    4700 Næstved

    Tlf. 60 10 27 03

    jkl@hoffmann.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Tommy Eriksen

    3F Næstved
    Holsted Park 29
    4700 Næstved

    Tlf. 88 92 48 17

    tommy.eriksen@3f.dk

  • Thomas A. Hansen

    3F Næstved
    Holsted Park 29
    4700 Næstved

    Tlf. 88 92 48 16

    thomas.hansen@3f.dk

Til kortet

30. CELF

  • Dansk Byggeri

  • Formand

    Frederik Olsen

    Philip Pilemand Tømrer & Snedker ApS
    Københavnsvej 8
    4800 Nykøbing F

    Tlf. 54 82 32 00 / 30 63 25 56

    fo@pilemand.as

  • Mike Bjørn Rasmussen

    Tømrer & Snedkermester
    Kragenæsvej 36
    4943 Torrig L

    Tlf. 20 82 34 34 / 20 82 34 33

    mikebrasmussen@hotmail.com

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Næstformand

    Torben Thøgersen

    Møllevej 30
    4891 Toreby L.

    Tlf. 88 92 47 71 / 28 92 95 50

    torben.thogersen@3f.dk

  • Rasmus Pedersen

    Østergade 29
    4930 Maribo

    Tlf. 88 92 47 73 / 27 87 11 03

    rasmus.pedersen@3f.dk

Til kortet

32. Next - Uddannelse København

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Morten Liisberg

    Sortemosevej 33
    2730 Herlev

    Tlf. 44 98 98 53 / 28 12 50 50

    morten@liisberg.net

  • Bjørn Svendsen

    Jorisvej 21 C
    2300 København S

    Tlf. 32 34 01 30

    bjorn@bsas.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Brian Westermann Hansen

    3F

    Mølle Allé 26

    2500 Valby

    Tlf. 60 38 14 47

    brian.hansen@3f.dk

  • Simon Vedel Villumsen

    3F Vestegnen
    Siestavej 7
    2600 Glostrup

    Tlf. 28 18 44 28

    simon.v@3f.dk

  • Helga Mathiassen

    Harespringet 3

    2400 København NV

    Tlf. 51 34 30 75

    helgamathiassen@gmail.com

Til kortet

33. Campus Bornholm

  • Dansk Byggeri

  • Næstformand

    Niels Olsen

    Tømrer og Snedker
    Ugleengevej 4
    3720 Aakirkeby

    Tlf. 56 97 55 58

    niels.olsen@olsen.mail.dk

  • Fagligt Fælles Forbund

  • Formand

    Henning Birger Pedersen

    Fårebrovejen 6
    3730 Nexø

    Tlf. 23 20 84 04

    henningbpedersen@live.dk

Til kortet