Hvor foregår uddannelsen

Hvis du ønsker at uddanne dig til bygningsstruktør, kan du henvende dig til den nærmeste erhvervsskole på kortet.

På de skoler der er markeret med rødt kan du tage grundforløbet. På de skoler der er markeret med blåt kan du tage både grund- og hovedforløb. Der er skolehjem i forbindelse med en række skoler.

Erhvervsskolen vil så hjælpe dig med at starte og planlægge dit uddannelsesforløb.

Gældende skoleplaceringer frem til august 2017.

Hvis du ønsker vejledning om valg af uddannelse kan du henvende dig på den nærmeste erhvervsskole indenfor hovedområdet Teknologi, Byggeri, Transport. Se oversigt over skolerne hér.

2. EUC Nordvest Center for Uddannelse og Erhverv

Kronborgvej 119
7700, Thisted

Tlf. 99 19 19 19

www.eucnordvest.dk

euc@eucnordvest.dk

Til kortet

4. AMU Nordjylland

Sofievej 61
Postboks 519
9100 Aalborg

Tlf. 96 33 22 11

www.amunordjylland.dk

aalborg@amunordjylland.dk

Til kortet

6. Skive Tekniske Skole

Kongsvingervej 1

7800 Skive

Tlf. 99 14 92 00

www.skivets.dk

sts@skivets.dk

Til kortet

7. UCH - Uddannelsescenter Holstebro

Døesvej 70-76
7500 Holstebro

Tlf. 99 12 22 22

www.ucholstebro.dk

info@ucholstebro.dk

Til kortet

8. Mercantec

H.C. Andersens Vej 9

8800 Viborg

Tlf. 89 50 33 00

www.mercantec.dk

mercantec@mercantec.dk

Til kortet

13. Aarhus Tech

Halmstadgade 6
8200 Aarhus N

Tlf. 89 37 35 33

www.aarhustech.dk

mail@aarhustech.dk

Til kortet

14. Learnmark Horsens

Stadionsvej 2
8700 Horsens

Tlf. 88 16 36 00

www.learnmark.dk

info@learnmark.dk

Til kortet

15. Syddansk Erhvervsskole - Odense

Munke Mose Allé 9
5000 Odense C

Tlf. 70 10 99 00

www.sde.dk

sde@sde.dk

Til kortet

18. AMU Vest

Spangsbjerg Møllevej 304-306
6705 Esbjerg

Tlf. 79 14 03 22

www.amu-vest.dk

inst@amu-vest.dk

Til kortet

21. EUC Syd Sønderborg

Hilmar Finsens Gade 18
6400 Sønderborg

Tlf. 74 12 42 42

www.eucsyd.dk

eucsyd@eucsyd.dk

Til kortet

22. AMU Fyn

Petersmindevej 50

5100 Odense C

 

 

 

Tlf. 66 13 66 70

www.amu-fyn.dk

amu-fyn@amu-fyn.dk

Til kortet

23. Svendborg Erhvervsskole

Skovsbovej 43
5700 Svendborg

Tlf. 72 22 57 00

www.svend-es.dk

mail@svend-es.dk

Til kortet

24. Erhvervsskolen Nordsjælland

Milnersvej 48
3400 Hillerød

Tlf. 48 29 00 00

www.esh.dk

info@esnord.dk

Til kortet

25. EUC Nordvestsjælland

Absalonsvej 20
4300 Holbæk

Tlf. 72 29 01 00

www.eucnvs.dk

eucnvs@eucnvs.dk

Til kortet

26. Roskilde Tekniske Skole

Køgevej 172
4000 Roskilde

Tlf. 46 30 04 00

www.rts.dk

rts@rts.dk

Til kortet

27. Selandia - Center for Erhvervsrettet Uddannelse

Bredahlsgade 1
4200 Slagelse

Tlf. 58 56 70 00

www.selandia-ceu.dk

selandia@sceu.dk

Til kortet

29. EUC Sjælland - Næstved

Jagtvej 2
4700 Næstved

 

 

Tlf. 55 75 33 00

www.eucsj.dk

eucsj@eucsj.dk

Til kortet

30. CELF

Kringelborg Allé 7
4800 Nykøbing F

Tlf. 54 88 88 88

www.celf.dk

celf@celf.dk

Til kortet

32. Next - Uddannelse København - Glostrup

Fabriksparken 31

2600 Glostrup

Tlf. 35 86 71 86

www.nextkbh.dk/

nextkbh@nextkbh.dk

Til kortet

33. Campus Bornholm

Minervavej 1
3700 Rønne

Tlf. 56 95 97 00

www.campusbornholm.dk

post@cabh.dk

Til kortet